Mersin Boşanma Avukatı

Ceyhan Boşanma Avukatı

Mersin boşanma avukatı ihtiyacının en çok yaşandığı illerimizden biridir. Mersin’de boşanma avukatı ihtiyacı duyanların özellikle internette mersin boşanma avukatı, mersin en iyi avukat, mersin en iyi boşanma avukatı gibi aramalar yapıldığı göze çarpmaktadır. Açılan mersin boşanma davası, en iyi avukat  olarak sıralananların değil, alanında uzmanlaşmış bir avukat ile birlikte çalışmanın daha doğru olduğu kanaatindeyiz.

Boşanma Davası Nedir?

Boşanma davaları genel olarak anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davası olarak ikiye ayrılır. 

Anlaşmalı boşanma davası, evlilik en az bir yıl sürmüş ise, eşlerin birlikte başvurması ya da bir eşin diğerinin davasını kabul etmesi halinde gidilebilen bir yoldur. Anlaşmalı boşanma davası için ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Anlaşmalı boşanmada eşlerin boşanma ve boşanmanın tüm sonuçları hakkında anlaşmaları ve bu anlaşmayı bir protokole bağlamış olması gerekir. Anlaşmalı boşanma protokol örneği için buraya tıklayınız

Çekişmeli boşanma davalarında ise evliliğin en az bir yıl sürmüş olması gibi bir şart aranmamakta olup, evlilik bir gün sürmüş olsa dahi anlaşma davası açılabilmektedir. Çekişmeli boşanma davası için ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Boşanma dava dilekçesinde, Türk Medeni Kanunu’nda öngörülen sebeplerden hangisine dayanıldığı belirtilmeli ve ispat araçları açıklanmalıdır. Hazırlanan dilekçe ile gerekli harç ve masrafların yatırılmasının ardından dava açılmış olacaktır.

Mersin Boşanma Avukatının Rolü ve Önemi

Türk Hukuku’nda hiçbir davada avukat tutmak zorunluluğu yoktur. Ve ancak avukatı bulunmayan bir kimsenin, dava dilekçesini gerektiği gibi düzenlemesi, boşanma sebebini ve delillerini tespit edebilmesi, cevap dilekçesi, delil dilekçesi, ıslah dilekçesi vb pek çok dilekçeyi hukuki bilgi ve eğitimi olmaksızın hazırlaması oldukça zordur. Örneğin bir kısım boşanma nedenleri ayrıca tazminat hakkı doğurmakta ve hatta cezai sonuçlar doğurmaktadır. Bunun yanı sıra boşanma davasında en küçük hata hak kaybına neden olacağından, boşanma davalarının bir mersin boşanma avukatı ile açılması ve yürütülmesi tavsiye edilmektedir.

Mersin Boşanma Avukatı Ücreti Ne Kadardır?

Mersin boşanma avukatı ücreti ise, her olayın somut şartlarına ve verilmesi gereken emeğin niteliğine göre belirlenmektedir.

Büken Hukuk & Danışmanlık Bürosu, boşanma, velayet, nafaka, tazminat  işlemlerine ilişkin hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. 

Diğer makalelerimize buradan ulaşabilir veya büromuzdan randevu almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir