Davadan Feragat Dilekçesi Örneği

Davadan feragat dilekçesi, davadan feragat dilekçesi örneği, davadan feragat nedir, davadan feragat halinde yargılama giderleri harç vekalet ücreti 

Bu makalemizde davadan feragat dilekçesi örneğine yer vereceğiz. Davadan feragat davacının talep sonucundan tamamen veya kısmen vazgeçmesidir. Davadan feragat dilekçesi ile yapılabileceği gibi sözlü olarak da yapılabilir. Nitekim HMK’nun 309. maddesine göre; Davadan feragat dilekçeyle veya yargılama sırasında sözlü olarak yapılabilir.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için “Davadan Feragat Nedir?” başlıklı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz. Davadan feragatin sonuçları, davadan feragat halinde yargılama giderleri ve harç, davadan feragat halinde vekalet ücreti gibi konu başlıkları ilgili makalemizde ayrıntılı biçimde incelenmiştir. Bu makalemizde davadan feragat dilekçesi örneğine yer verilecektir.

Davadan Feragat Dilekçesi

ADANA …. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE

DOSYA NO: 2020/…..

DAVACI: ………………….

VEKİLİ: Av. Selce MARAŞ BÜKEN

DAVALI: ………………….

KONU : Davadan feragat beyanımızı içerir dilekçemizdir.

AÇIKLAMALARIMIZ

1.Müvekkilimiz, Sayın Mahkemeniz nezdinde … Esas numarası ile kayıtlı, tarafları …… olan …. davasından ve bu dava ile ilgili tüm taleplerinden kendi hür iradesiyle feragat etmiştir.

2. Bu nedenle iş bu durumu davadan feragat dilekçesi ile Sayın Mahkemenize sunarak, karşı tarafa tebliğini talep etme zarureti hasıl olmuştur.

SONUÇ ve İSTEM :  Yukarıda arz ve izah edilen nedenler dahilinde, dosyada mevcut olan vekaletnamemizde de feragat yetkimiz bulunması nedeniyle, açılan davadan feragat ettiğimizi bildirir, Sayın Mahkemenizce bu yönde karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

Davacı Vekili
Av. Selce MARAŞ BÜKEN

Diğer makalelerimize buradan ulaşabilir veya büromuzdan randevu almak için buraya tıklayabilirsiniz.

One thought on “Davadan Feragat Dilekçesi Örneği

  1. Zafer ATİCİ Reply

    Özürlü araç satışı için sulh hukuk mahkemesine açmış oldugu davadan vaz geçip bilir kişi için ödediğim parayı iade alabilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir