Vekillikten Çekilme Dilekçesi Örneği

vekillikten çekilme dilekçesi, vekillikten istifa dilekçesi, vekillikten çekilme nedir, vekillikten çekilme dilekçesi örneği hukuk, ceza, infaz hakimliği

Vekillikten istifa olarak da bilinen vekillikten çekilme Avukatlık Kanunu’nun 41. maddesinde düzenlenmiştir. Bu makalemizde vekillikten çekilme dilekçesi örneği ne yer verilecektir. Ancak vekillikten çekilme dilekçesi örneği ne geçmeden önce, vekillikten çekilmenin sonuçlarına dair kısa bir bilgi vermeyi uygun görüyoruz.

Vekillikten Çekilme Nedir?

Vekillikten çekilme avukatın belli bir işi takipten veya savunmadan kendi isteği ile çekilmesidir. Avukatlık Kanunu’nun 41. maddesine göre; o işe ait görev vekillikten çekilmenin müvekkiline tebliğinden itibaren onbeş gün süre ile devam eder.  Ancak adli yardım bürosu veya baro başkanı tarafından o işi yapmakla görevlendirilen avukatın durumu farklıdır. Bu halde avukat kaçınılmaz bir sebep veya haklı bir özrü olmadıkça, görevi yerine getirmekten çekinemez.

Vekillikten Çekilme Dilekçesi Örneği

ADANA …….. MAHKEMESİ’NE

Dosya No : 20…./……..

TEMSİL EDİLEN TARAF : ………………………………………
ADRESİ                           : ……………………………………….

VEKİLİ                             : ……………………………………….
ADRESİ                           : ……………………………………….

KONU                             : Vekillikten Çekilme Dilekçesi nin Arzıdır.

Yukarıda esas numarası verilen dosyasında gördüğümüz lüzum üzerine ….. vekilliğinden çekildiğimizi bildirir, UYAP sisteminden de vekil kaydımızın silinmesine, çekilme dilekçemizin ve bundan sonra yapılacak tüm tebligatların asil  …………………………………………’nın mevcut adresine tebliğine, karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

Av. ……………………………..


Büken Hukuk & Danışmanlık Bürosu adana avukat olarak hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. 

Diğer makalelerimize buradan ulaşabilir veya büromuzdan randevu almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir