Hukuki Danışma

Büken Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak, Adana hukuki danışma hizmeti vermekteyiz. Zira bir avukatın, müvekkillerini, mahkemelerde savunma görevinin yanı sıra, hukuki sorunların çözümü konusunda müvekkillerine görüş bildirme görevi de vardır.

Bu kapsamda danışma hizmetimiz, sözleşmelerin hazırlanması ve düzenlenmesi, açılmak istenen davalar ile ilgili belge ve bilgilerin değerlendirilmesi ve dava hazırlığı yapılması, açılmış davalar ile ilgili savunma ve cevap dilekçelerinin hazırlanması. Aynı şekilde ceza davalarında savunma zeminin oluşturulması ve savunma stratejisinin belirlenmesi, önleyici hukuki danışma hizmeti kapsamında karşılaşılması muhtemel sorunların belirlenmesi ve çözüm önerilerinin sunulması olarak verilebilmektedir.

Adana hukuki danışma hizmetimiz, ihtiyaca yönelik olarak; yüz yüze hukuki danışma, telefon ile hukuki danışma, e-mail ile hukuki danışma, yazılı hukuki danışma ve şirketlere yönelik ayrıntılı hukuki danışma olarak farklı şekillerde verilebilmektedir.

Yüz Yüze Hukuki Danışma: 0322 999 7 444 veya 0507 057 5 335 nolu telefon numaralarından alınacak randevu dahilinde, ofisimizde yüz yüze hukuki danışma olarak;

Telefon İle Hukuki Danışma: Şehir dışında bulunan veya Adana ilinde bulunup da ofisimizi ziyaret edemeyecek durumda olan kimseler için 0322 999 7 444 veya 0507 057 5 335 nolu telefon numaralarımızdan telefon ile;

E-mail İle Hukuki Danışma: Şehir dışında bulunan veya Adana ilinde bulunup da ofisimizi ziyaret edemeyecek durumda olan kimseler içininfo@buken.av.tr mail adresimizden e-mail yolu ile;

Yazılı Hukuki Danışma: Sözleşme ve protokollerin hazırlanması veya düzenlenmesi hususlarında ofisimizde yazılı olarak verilebilmektedir.

Şirketlere Yönelik Ayrıntılı Hukuki Danışma: Büken Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak, kurumsal hukuki danışmanlık hizmeti, şirketler hukuku, icra iflas hukuku, ticaret hukuku ve diğer ilgili hukuk dallarında sözleşme ile üstlenilmektedir. Bu doğrultuda danışan şirketlerimize dava takibi, icra takibi, iflas takibi, ihtiyaca göre toplantıların düzenlenmesi, açılan dava ve icra takiplerinin son durumlarının ayrıntılı olarak raporlanması, sözleşme ve protokollerin hazırlanması, işçi uyuşmazlıkları, ibraname hazırlanması, alternatif çözüm yollarına başvurulması vb. ilgili alanlarda hizmet sunmaktayız.

Hukuki Danışmanın Önemi

Hukuki danışma, hukuki ihtilafların çözümünün ilk ve en önemli yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Hukuki danışma ile dava veya savunma stratejisinin belirlenebilir, önleyici hukuki danışma hizmeti ile ortaya çıkması muhtemel sorunlara kolaylıkla çözüm bulunabilir.

Hukuk sistemimizin karışık ve zor bir yapısı bulunduğundan; kişilerin çoğu zaman kanunu ve mahkeme kararlarını anlamayıp telafisi imkansız hatalar yaparak, kendi davalarını kendileri açmaya ve yürütmeye çalıştıklarını görmekteyiz. Hukuk sistemimizin en önemli ilkelerinden biri olan “Kanunu bilmemek mazeret sayılmaz” ilkesinin karşısında vatandaşlarımızın bilmeden yaptıkları bu hatalı işlemler geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlar doğurmaktadır.

Bu şekilde, bir avukata danışmadan veya bir avukat tutmadan hareket edilmesi telafisi imkansız zararlara neden olmaktadır. Çoğunlukla maddi gerekçeler gösterilerek yapılan bu davranış nedeniyle; normal şartlarda rahatlıkla kazanılabilecek bir dava vatandaşlarımızın karışık usul hükümlerini bilmemesi sebebiyle reddedilmektedir. Görüldüğü üzere, aslında bir avukata danışmadan/avukat tutmadan yapılan işlemler onlara daha pahalıya mal olmakta, vatandaşlarımız kulaktan dolma bilgiler ile yaptıkları hatalı işlemler nedeniyle para ve zaman kaybına ve en önemlisi hak kaybına uğramaktadır.

Hukuk sistemimizin karışık ve zor yapısı karşısında, haklıyken haksız duruma düşmemeniz için en önemli tavsiyemiz bir adım atmadan önce bir avukattan hukuki danışma almanızdır.

Avukat, hukuk eğitimi almış olmasının yanı sıra, karşısına çıkan her türlü soruna en hızlı ve en kolay şekilde çözüm üretebilen kişidir. Bu nedenle her türlü hukuki ve cezai ihtilaf ile sözleşmelerin hazırlanmasında bir avukata danışılması, işlerin avukat eliyle yürütülmesi oldukça önemli ve değerlidir.

Yapacağı işin önemini bilen, davayı kazanması veya kaybetmesi durumunda ortaya çıkacak sonuçları görebilen bir kimsenin; geleceğini arzuhalcilerden adliye önünde ayaküstü yazılacak dilekçelerin kaderine bırakmaması gerektiği kanaatindeyiz.

Hukuki danışma talepleriniz için 0322 999 7 444 veya 0507 057 5 335 i arayabilirsiniz.